„Nehod spousta, ale naštěstí bez vážných následků. Vždyť rodiče už zde mají pomalu obavy pouštět děti na cestu,“ nechal se slyšet starosta Jan Šeděnka. Pazderna – kde se odjakživa chodilo jen po krajnicích – se nyní podle něj stala páteřní komunikací, průjezdním tahem na Dobrou, průmyslovou zónu a dálnici.

Obec Pazderna na Frýdeckomístecku, 18. května 2022 v obci Pazderná. Děti z hasičského kroužku.
Babyboom v Beskydech: Pazderna drží rekord v kraji, čtvrtinu obyvatel tvoří děti

„Přesné počty aut spočítány nemáme, ale připravujeme monitoring dopravy, jenž se stane podkladem pro studii k další fázi chodníků,“ podotkl starosta. První etapa stezek pro pěší podél silnice III/4473 skoro finišuje, vysoutěžená firma je má za asi jednadvacet milionů korun dodělat do prázdnin, kdy budou děti doma.

„Šetřili jsme na to několik let, podařilo se nám získat také dotaci ze státního fondu dopravní infrastruktury,“ konstatoval Šeděnka. Nové chodníky v Pazderně, jak upřesnil, vznikají v úsecích od křižovatky u kapličky a odbočky na Lučinu, severním směrem na Bruzovice a konec obce, jižním k odbočce na Horní Domaslavice.

Frýdek-Místek, Jižní svahy, zničená lávka, demolice, rekonstrukce, 18. 5. 2022
Akce ve Frýdku-Místku: „feťácká“ lávka z Jižních svahů zmizí, a nejen to!

Otazníky zatím zůstaly viset nad centrem obce s kapličkou, kde je krajský pozemek. „Tam se nestaví, avšak chodníky tu samozřejmě budou chybět. Jednáme v dané věci usilovně s moravskoslezskou správou silnic a věřím, že najdeme shodu,“ doplnil starosta, s tím, že v další fázi hodlají chodníky rozšiřovat až k Dobré.