Ministr tedy nebude čekat na verdikt správního soudu, na který se Lessy se žalobou kvůli své výpovědi obrátil. V této souvislosti se spolu mají v nejbližší době sejít. Pecina to dnes řekl novinářům po jednání s Lessyho nástupcem, policejním prezidentem Martinem Červíčkem.

„Já se budu snažit to rozhodnutí minulého ministra revokovat a s panem Lessym se rozumně dohodnout. Já ho považuji za skvělého důstojníka," uvedl Pecina. Zdůraznil však, že je třeba nejprve vyčkat na rozhodnutí soudu. Lessy se přitom dnes v České televizi vyjádřil tak, že by se k policii rád vrátil.

Lessyho Obvodní soud pro Prahu 7 zprostil nepravomocně obžaloby v půlce května. Státní zástupce jej viní z pomluvy a zneužití pravomoci, údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi policejního krajského ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Lessy vinu od počátku odmítá. Někdejší šéf policie přitom již dříve prohlásil, že za jeho trestním stíháním stála snaha exministra vnitra Jana Kubiceho odvolat ho z funkce.

Zda by Pecina případně rád viděl Lessyho opět v čele sboru, ale přímo neodpověděl. Uvedl však, že Červíček řídí policii dobře a že jeho snahou je sbor stabilizovat. „Tak jak to je teď, mi to připadá nejsmysluplnější, ale počkejme na to, jak dopadne soud a tím se budeme muset řídit všichni," dodal.

Policejní prezident Martin Červíček prý možnost svého případného odchodu neřeší. „Nepřemýšlím tak, neřeším to, jsem teďka policejní prezident a chci, aby policie fungovala co nejlépe," reagoval.

Přečtěte si také: Z policejního exšéfa je nyní úředník