Přibližně čtyřicetiletá žena, která byla současně hospodářkou Sdružení rodičů a přátel školy (SRPŠ), vzala v létě 2006 z pokladny více než 59 tisíc korun a peníze prohrála v ruletě v jedné z třineckých restaurací. K činu se sama přiznala, podle svých slov už nebyla schopna zvládat své patologické hráčství.

Ředitelka: Je to v pořádku

Frýdecko-místecký soud předloni její stíhání podmíněně zastavil, obnos však musela splatit během 24 měsíců - tedy do konce letošního října. „Je to v pořádku. Zaplatila v požadovaném termínu a celou částku,“ řekla v úterý na dotaz redakce ředitelka třinecké ZŠ Dagmar Bičová.

Případ zpronevěry tak považuje za uzavřenou záležitost. Protože se jednalo o členské příspěvky SRPŠ, peníze putují právě na účet tohoto sdružení. „To víte, že to pocítili, SRPŠ nám pomáhá třeba s nákupem počítačů, takže některé nákupy musely být pozastaveny. Nyní může opět přispět na vybavení učeben,“ poznamenala Bičová.

Kauza odhalila i některé mezery v kontrolních mechanismech. Finance SRPŠ tehdy nikdo systematicky nekontroloval a nebyly ani na účtu. Pracovníci školy jsou přesvědčeni o tom, že při současných pravidlech jsou podobné excesy prakticky vyloučeny.

Přečtěte si také: Zpronevěra na obci ženě prošla, půlmilion vrátila