Po zateplení objektů a výměně oken přichází na řadu úpravy vnitřních prostor. Město tam v příštích dnech spustí rekonstrukci bytových jader. Nájemníci tak získají nové koupelny a současně novou kuchyňskou linku.

„Cílem je modernizace sociálního zázemí v nájemních bytech penzionu. V první etapě bude vybouráno 43 bytových jader, jejichž součástí z vnější strany je také kuchyňská linka. Nové jádro bude částečně vyzděno a částečně provedeno z cementotřískových desek. Vybaveno bude sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. Součástí bude i nová linka se sporákem,“ přiblížil práce náměstek primátora Jiří Kajzar s tím, že instalovány budou i nové rozvody vody a odpadu, elektřiny a vzduchotechniky.

V současné době se také zatepluje technické zázemí penzionu, které je částečně pod úrovní terénu. V minulosti tam docházelo k prosaku podzemních vod a výskytu plísní.

Komplexní revitalizace této části, která zahrnuje i výměnu oken a zateplení obvodových zdí a střechy, by měla tento zásadní problém napravit.

„Seniory v penzionu jsme o rekonstrukci bytových jader informovali v dostatečném předstihu, aby se na ni mohli připravit,“ podotkl náměstek primátora Richard Žabka. Náklady na první etapu rekonstrukce činí 13 milionů korun.

Práce budou pokračovat v příštím roce druhou etapou, která zahrne další části penzionu.