„Volal jsem na Úřad vlády v úterý 11. listopadu a urgoval jsem to. Tam mi sdělili, že to předali ministerstvu dopravy, že musíme ještě chvíli počkat,“ řekl ve čtvrtek redakci Bolek.

K postoupení výzvy konkrétnímu resortu poznamenal: „My jsme to adresovali vládě a odpověď očekáváme od ní."

"Počkám do pondělí, po 17. listopadu se poradím s třineckou starostkou, svolám petiční výbor a dohodneme se, jak dál,“ prohlásil Bolek.

Členové výboru se podle něj stejně musí sejít i v případě, že odpověď z Prahy dorazí.

Podle posledních informací by reakce měla být k dispozici koncem příštího týdne. "Po dnešní již třetí urgenci byla odpověď na petici přislíbena do týdne, do čtvrtka 20. listopadu nám vláda odpoví," sdělil Bolek před 14. hodinou Deníku.

Signatářů je přibližně 7800. Nesouhlasí se zpožděním výstavby nových silnic I/11 a I/68. Před časem se totiž objevila informace, že rekonstrukce přetížené silnice podle ministerstva dopravy neskončí v roce 2013, jak je uvedeno ve vládním usnesení, ale potrvá možná až do roku 2015.

Na Třinecku se stále častěji mluví o tom, že lidé přistoupí k nátlakovým akcím. Že obyvatelům může dojít trpělivost, tento týden připustil i odstupující náměstek hejtmana Pavol Lukša. Protesty podle Bolka navrhovali někteří nespokojenci ještě před vznikem petice. „Já osobně jsem pro, ať se to vyřeší v klidu a ve prospěch občanů, ale nebudu předjímat, co se stane,“ upozornil Bolek, jenž je i šéfem osadního výboru v Neborech.

Přípravu stavby nové silnice na Slovensko zkomplikovalo biologické hodnocení, které potrvá až do konce roku. Podle Ředitelství silnic a dálnic je na výstavbu dostatek peněz, problémy se však mohou vystupňovat kvůli výkupům pozemků.ŘSD má vykoupit přes milion metrů čtverečních pozemků od 700 vlastníků. Nejméně 150 z nich přitom s podmínkami výkupu nesouhlasí. Majitelé parcel požadují především jednotnou cenu, která se například v Třinci a Vendryni stále liší.

Video, na němž Adolf Bolek objasňuje vznik obří petiční akce, najdete ZDE