„Když jsem před lety šla na burzu škol, tak jsem viděla módní přehlídku, což byl vždy můj sen, protože jsem chtěla být módní návrhářkou,“ prozradila Gašpariková s tím, že díky této módní přehlídce se pak zašla podívat na Den otevřených dveří oděvní školy ve Frýdku-Místku.

„Zde jsem se dozvěděla, že se tady hodně kreslí, mají zde kroužek manekýnek, jezdí se po soutěžích, a tak jsem si řekla, že právě tohle by mě bavilo,“ dodala mladá manekýnka, která k módě měla blízko již od dětství. „Bylo mi osm let a už jsem si doma kreslila různé návrhy. Kreslení mě prostě vždycky strašně bavilo,“ upřesnila Gašpariková, která vlastně nikdy o jiném oboru ani neuvažovala.

Na zdejší škole ji trochu mrzí, že je zde málo výtvarné výchovy, ale jinak si neztěžuje. „Hlavně mě baví výtvarka a vše, co k tomu patří. Ale ráda mám i cizí jazyky a nemusím český jazyk,“ usmála se Gašpariková, která si hned po příchodu na školu chtěla vyzkoušet i roli manekýnky.

„Mamka mi také říkala, ať jdu do toho. Tak jsem mezi manekýnky přišla, následně si nás vybrali a pak jsme se učily chůzi a podobné věci. Poté jsem již začala chodit na módní přehlídky předvádět modely,“ řekla modelka, která se modelingu věnuje třetím rokem a nebrání se tomu, že by se jako modelka i živila.

„Hlavně se chci uchytit v oboru, který studuji, to je pro mě hlavní,“ upřesnila Gašpariková. Ta má proti jiným modelkám i výhodu, že nemusí držet dietu. „Spíše naopak, ale mám štěstí, že nepřiberu,“ smála se Petra Gašpariková, mezi jejíž koníčky patří tanec, který má moc ráda. „Občas si zajdu i zacvičit, zaplavat, protože i sport mě baví,“ uzavřela modelka.