Stav hasičárny v Písku volal po rekonstrukci již několik let. V lednu obec předala staveniště stavařům s tím, že práce skončí začátkem srpna. „Ale máme informace, že hotovo by mohlo být už koncem května,“ předeslala starostka Písku Věra Szkanderová.

Stavaře přitom nečekal jednoduchý úkol, protože se jedná o celkovou rekonstrukci – sanace zdiva, zaizolování zdí, zateplení, opravy se dočkala i střecha a věž.

„Proměny doznají i vnitřní prostory,“ doplnila starostka. V Písku se hlavně těší, že opět budou mít k dispozici sál hasičárny, který se již kvůli špatnému stavu nemohl využívat.

„Tohle nás těší velice, protože v obci nemáme žádné zázemí například pro vítání občánků, když jsou volby, tak volební místnost je v mé kanceláři,“ prozradila Szkanderová.

„Opravený sál dále můžeme využít na zasedání zastupitelstva, besedy, přednášky, k dispozici bude i dataprojektor,“ vypočetla dále Szkanderová.

Rekonstrukce hasičárny přijde na 8 milionů korun, přičemž celou částku pokryje obec ze svého rozpočtu.

„Žádali jsme o dotaci celkem třikrát, ale neuspěli jsme. Naposledy jsme byli jako třetí náhradníci, ale Moravskoslezský kraj měl pro cca 400 hasičských sborů připravenou částku jen 20 milionů korun. Navíc je třeba říct že náš sbor je zařazen do jednotky požární ochrany (JPO) V, přednost tak dostaly JPO II či III,“ upřesnila starostka s tím, že se v Písku pokusí požádat o dotaci ohledně nákupu nového dopravního automobilu pro zdejší hasičskou jednotku.