Pravidelný rozbor vzorku vody z pramene v Hájku provedly koncem září frýdecko-místecké hygienické laboratoře Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě. Ještě před měsícem byly výsledky rozboru varující.

Zřejmě následkem teplého počasí na konci léta se ve vodě z Hájku objevily nebezpečné koliformní bakterie a tato voda přestala být pitná. Chladnější podzimní počasí však bakteriím nepřeje a nyní už je opět všechno v pořádku. V kontrolním vzorku odebraném minulý týden už se bakterie neobjevily a lidé tedy nyní zase mohou vodu z Hájku bez obav pít.

Rozbor vody z pramene nechává každý měsíc provádět magistrát města. Mnoho lidí totiž věří, že voda má léčivé účinky a pramenitou vodu z Hájku pijí, omývají se jí a někteří si ji nabírají i do zásoby. Kromě srpna, kdy se voda přechodně zkazila, jinak od začátku letošního roku až do nynějška rozbory vždy potvrdily, že je voda z Hájku kvalitní a pitná.

Ke zhoršení kvality pramenité vody z Hájku dochází vlivem teplého počasí koncem léta pravidelně prakticky každým rokem. Lidem, kteří ji v tomto období pijí, může způsobit zdravotní potíže. Po ochlazení se však pokaždé voda zase samovolně pročistí.