Letní aquapark Olešná ve Frýdku-Místku v pondělí 12. září oficiálně ukončil sezonu. Stále je ale ještě otevřeno nohejbalové a beachvolejbalové hřiště. Vzpomínat na ni rozhodně v dobrém nebudou.

„Mohu potvrdit, že předpovědi meteorologů se bohužel naplnily. Tak škaredé léto v republice nebylo dvanáct let. Červenec byl pro nás doslova katastrofální. Návštěvnost už nezachránily ani tropické teploty v druhé polovině srpna. A nakonec čísla hovoří za vše. V porovnání s loňským rokem, který pro nás taky nebyl příznivý, jsme měli o deset tisíc návštěvníků méně. A to jsme si mysleli, že letos vyděláme. Jenom proto, že jsme snížili náklady, nejsme nakonec v nějaké velké ztrátě,“ posteskl si ředitel frýdecko-místecké společnosti Sportplex, která aquapark Olešná provozuje, Petr Slunský s tím, že přitom měli během celých letních prázdnin připravenou celou řadu zajímavých akcí. „Původně jich mělo být přes deset. Prakticky každý víkend něco. Kvůli špatnému počasí jsme ale mohli udělat jen tři,“ konstatoval redakci Petr Slunský.

Obdobně hodnotili koupací sezonu také v Třinci. „První návštěvníci na letní koupaliště zavítali 13. června. Vzhledem k ne příliš příznivému počasí však k nám našlo cestu více návštěvníků až 9. července. Celková návštěvnost během letní sezony činí 27 591 návštěvníků, což je ve srovnání s minulou sezonou, kterou nelze považovat taky za příznivou, jen o 1039 návštěvníků více,“ hodnotil Radek Procházka z třineckého letního koupaliště.

Podle něj se koupaliště úplně zaplnilo během letních prázdnin vlastně jen ve dvou týdnech a to od 9. do 17. července, a od 21. do 27. srpna. V tomto srpnovém teplém týdnu za koupáním dorazilo 12 130 návštěvníků. „Z toho pohledu je možné léto hodnotit následovně špatný červenec a nakonec dobrý srpen. Poslední návštěvníci si ještě k vodě našli cestu 4. září. Koupaliště stále udržujeme v pohotovostním režimu, ale již nepředpokládáme, že by ještě přišly tropické teploty, které by ve větším počtu veřejnost přitáhly,“ uzavřel Radek Procházka s tím, že hodně povedenou návštěvnost měli v roce 2009, kdy k nim zavítalo celkem 33 626 milovníků plavání.