„V terapeutické dílně absolvovala program sloužící k nácviku soběstačnosti a komunikace s ostatními lidmi. Klientce v současné době pomáháme při hledání vhodného zaměstnání,“ uvedla Hana Kokešová z Asociace Trigon.

Kvůli svému zdravotnímu stavu se musela paní Polachová v posledních deseti letech několikrát léčit na psychiatrii v Opavě. „Díky psychosociální rehabilitaci byl pro naši klientku loňský rok mimořádně úspěšný – žádná další hospitalizace nebyla nutná,“ podotkla Kokešová.

I když má paní Polachová amputovanou nohu, „nevešla se do tabulek“, které by jí zajistily průkaz ZTP a právo cestovat městskou hromadnou dopravou zadarmo. Včera (28.1.)proto dostala dárek od ostravského dopravního podniku – bezplatné jízdné.

„Je to pro mě velká pomoc, z invalidního důchodu se těžce žije. Teď když sháním práci, potřebuji se do firem nějak dostat,“ říká žena, které návštěvy v terapeutické dílně vdechly více chuti do života. „Jsem ráda, že se můžu učit pracovat na počítači, dělám nejrůznější ruční práce, v Trigonu trávím čas i pomáhám s úklidem,“ ocenila žena.