S výrobou umělého sněhu začali včera ve Ski areálu Opálená ve Pstruží. „Se zasněžováním svahu jsme už pomalu začali. Doufám, že se nám naše přání splní. Chceme totiž oficiálně zahájit sezonu už během příštího víkendu. Zatím to vypadá, že by tato sezona mohla být podstatně lepší než ta loňská. Lyžaři, kteří k nám zavítají, se mohou těšit i na několik novinek, které jsme si pro ně připravili. Například se budou moci občerstvit v bufetu se stříškou v horní části sjezdovky. Pokud bude jasné počasí, nabídnou se jim fantastické rozhledy po širokém okolí," navnadil šéf Ski areálu Opálená ve Pstruží Petr Mikeska.

Šéf Ski areálu v Mostech u Jablunkova Jaroslav Bojko redakci prozradil, že zasněžovat začali už z pondělí na úterý. „Techniku máme v pořádku, navíc pěkně začalo mrznout, takže nám v postupném zasněžování vůbec nic nebrání. Pokud půjde všechno podle plánu a vyplní se předpovědi meteorologů, mohli bychom spustit provoz také během příštího víkendu. Ceny za celodenní jízdné jsme nechali na loňské úrovni. Mírně jsme zdražili pouze hodinové jízdné," řekl šéf zdejšího lyžařského areálu Jaroslav Bojko s tím, že k dispozici mají třináct sněžných děl.

I v lyžařském středisku na Javorovém vrchu u Třince jsou přípravy v plném proudu. Po investicích, které ještě před sezonou provozovatel vložil do vybavení a sněžných děl, nyní čeká na správnou příležitost. „Zasněžování spustíme koncem tohoto týdne, případně začátkem týdne příštího. Samozřejmě myslíme i na běžkaře. Proto jakmile budeme mít k dispozici rolbu, pustíme se i do upravování běžeckých stop," informoval Deník Tomáš Valenta z lyžařského střediska na Javorovém vrchu. Návštěvníci se mohou těšit rovněž na novinku. Je jí snowpark s unikátním upraveným terénem a se sériemi překážek pro snowboardisty. Cena skipasů se ve středisku nezměnila. Jednodenní budou stát 360 korun. „Ceny jsme ponechali stejné jako vloni. Stejná bude i provozní doba vleku, včetně nočního lyžování," doplnil Tomáš Valenta.