„Právě Morávka je zaplněna vodou ze sta procent. Zásobní objem přehrady Šance je zaplněn z devětašedesáti procent, Žermanice jsou naplněny na 92 procent a Těrlicko na 89 procent,“ odpověděl Jiří Pagáč, vedoucí vodohospodářského dispečinku Povodí Odry.

Tání sněhu a déšť, případně sněžení, postupně naplnily vodou i přehrady pod Jeseníky. Slezská Harta je zaplněna ze čtyřiadevadesáti procent a Kružberk z jedenadevadesáti procent.

„Přehrady se postupně plní, sníh taje postupně a pomalým tempem, na nejbližší období nejsou hlášeny ani silné deště, takže nemusíme mít obavy ani z přeplnění přehrad či vylévání řek z koryt,“ vysvětlil dále Jiří Pagáč.

Vody viditelně přibylo i v řekách, průtoky jsou podle vodohospodáře velmi slušné. „Ostravice v Ostravě teče v současnosti na úrovni třicetidenní vody (statistické číslo, které vypovídá, že takový průtok bývá ve zmíněném případě třicet dní v roce). „Dobré je, že v potocích a řekách teče nyní větší množství čisté vody z tajícího sněhu,“ dodal Jiří Pagáč.