Premiérově se na něj letos vydali Hana Knězková z Frýdku-Místku a Petr Bražina z Kopřivnice. „Počasí vyšlo a to je hlavní, šlo se úžasně,“ prozradila v cíli pochodu, který byl v brušperské restauraci U Tochy, Knězková. „Sice jsem šla tento dvacetikilometrový pochod prvně, ale bylo to úplně v pohodě.

Vlastně na organizovaném pochodu jsem naposledy byla ještě jako malá s rodiči, ale to si již moc nepamatuji,“ doplnila Knězková s tím, že turistika ji začíná lákat. „Šlo se opravdu skvěle, asi nejhezčí byla cesta lesem. Nejsem vášnivým turistou, ale jsem rád, že jsem se na tento pochod vydal,“ doplnil Bražina. Hana Knězková pak dodala, že nejvyšším vrcholem, který kdy zdolala, byla Lysá hora. „Já jsem byl nejvýše na Radhošti,“ prozradil Bražina.

S pochodem byl spokojen také Jaromír Vávra z pořádajícího klubu turistů z Brušperku. „Co jsem se bavil s účastníky, tak se jim procházka líbila, to je hlavní. Přišly i babičky s vnoučaty,“ řekl Vávra. Například nejmladší účastník pochodu, kterému je osm měsíců, absolvoval výšlap v kočárku. Naopak nejstaršímu bylo dvaasedmdesát.

„Nebylo důležité ujít celý pochod pěšky, byla možnost si jej třeba zkrátit nebo využít i autobusu. Hlavní bylo, že se lidé vydali do přírody,“ uzavřel Vávra. Mimo místních se vycházky zúčastnili i lidé ze Stříteže, Havířova a dalších míst.