Zjistila to díky dvěma studentům, kteří po nálezu peněženky ihned zamířili na policii. „Koukala jsem na to jako blázen. Říká se, že mládež je zkažená a špatná. Není to pravda,“ je přesvědčena 45letá žena, která ve zmíněné ulici pracuje - konkrétně ve večerce v přízemí panelového domu. „Mám dvě zaměstnání, neustále spěchám z jedné práce do druhé,“ poznamenala.

„Ani ne za hodinu mi volala policie, ať se pro to stavím, že to našli dva chlapci. V peněžence bylo sedmnáct stovek, přetržený řetízek, úplně nové náušnice, karty na bankomat, řidičák. Všechno v pořádku vráceno,“ shrnula Alena Vyvialová.

„Byla jsem v šoku, překvapilo mě, že v dnešní době jsou i slušní kluci. Vůbec neuvažovali nad tím, jestli to mají vrátit nebo ne, hned to udělali. Přitom tady v ulici je provoz, víte, jak to je. Říkám, že to by každý neudělal. Jeden z nich je z Janovic. Že tudy šli, byla vyloženě náhoda. A pro mě to bylo fakt štěstí,“ konstatovala.

Poctiví studenti se jmenují Filip Eliáš a Jan Kozel. Oba mají šestnáct let a navštěvují šestý ročník osmiletého gymnázia na Cihelní ulici. Alena Vyvialová se s nimi setkala 26. října, kdy jim osobně poděkovala.