Povodně přišly sice už v květnu, přípravám na sezonu však určitě nepřidaly. Třinečané nakonec mohli poprvé k vodě 19. června. „V letošním roce navštívilo třinecké koupaliště 27 108 zákazníků. Je to zhruba o pět tisíc návštěvníků méně než v roce 2009. Tento nižší počet je zapříčiněn hlavně špatným počasím v druhé polovině letních prázdnin. Největší návštěvu jsme zaznamenali 11. července, kde si cestu na třinecké koupaliště našlo 2604 osob,“ uvedl Radek Kyselý z příspěvkové organizace STaRS.

Pro úplnost: v roce 2008 přišlo 24 783 lidí, loňské léto přilákalo k vodě hned 33 514 plavců. Areál na Lesní ulici je známý tím, že příchozí se mohou pobavit i při různých doplňkových aktivitách. Nezapomíná se ani na děti.

„Každý zákazník si vybral to své, lidé si však nejvíce oblíbili sportovní atrakce – vodní fotbal, beach volejbal a další sporty, jako jsou například nohejbal nebo tenis, který se nachází v areálu koupaliště. Nejmenší děti s rodiči zase využívali krásné brouzdaliště s různými atrakcemi, například klouzačku nebo vodotrysk,“ shrnul Kyselý.

Mládež a dospělí mohli využít šedesátimetrový tobogán a dva bazény. „V krásném a upraveném areálu bylo pro návštěvníky připraveno také množství občerstvovacích stánků. V areálu koupaliště se letos konalo několik sportovních a kulturních akcí. Mezi nejzajímavější akce patřilo natáčení letního videoklipu Markéty Konvičkové, které bylo 30. června spojeno i s jejím minikoncertem,“ připomněl Radek Kyselý.

Do areálu letos opakovaně chodila třeba 22letá Drahomíra Chromjáková. Koupaliště se jí líbí. „Snad jen ten tobogán by mohl být větší,“ prohodila letos v červenci.