V silné konkurenci jedenácti dalších neziskových organizací se mu totiž podařilo, jako jedné ze dvou organizací, získat grant z nadačního fondu. Sdružení Podané ruce poskytuje terénní sociální službu osobní asistence handicapovaným lidem po celé Moravě a Slezsku. „Máme celkem sedm středisek. Sdružení zpracovává data klientů i 120 zaměstnanců a jeho chod je náročný jak na personální obsazení, tak potřebné vybavení a techniku,“ vysvětlila ředitelka sdružení Podané ruce Helena Fejkusová.

„Z nadačního fondu se nám podařilo získat 53 tisíc korun. Tyto peníze využijeme na nákup notebooků pro komunikaci mezi jednotlivými pobočkami, na vypracovávání individuálních plánů pro klienty a také na pořízení speciálního programu pro personalistiku. Tento program nám pomůže například s výpočtem mezd a zpracováním statistických dat. Část finančních prostředků půjde rovněž na zvýšení odbornosti jedné zaměstnankyně ve Frýdlantu nad Ostravicí,“ uvedla Helena Fejkusová.

Další peníze z nadačního fondu ve výši dvaceti tisíc korun pomohou také handicapovaným v Českém Těšíně. „Slezská diakonie je využije jako příspěvek na rekonstrukci sociálního zařízení v denním stacionáři Eden, kde pečuje o pětadvacet handicapovaných klientů,“ upřesnila koordinátorka Nadačního fondu Tesco Eva Karasová. V Moravskoslezském kraji tak celkově do charitativních a sociálních projektů poputuje 73 tisíc korun.