Malý předvánoční dárek v podobě ocenění v prestižní třinecké anketě si pár dní před Štědrým dnem vyzvedlo hned pět účastníků. Komise hodnotila celkem dvanáct přihlášených objektů ve dvou kategoriích – stavba pro bydlení a také obnova fasád stávajících objektů a veřejných prostranství. Do třetí kategorie – stavba komerčního charakteru – se tentokrát nikdo nepřihlásil.

V těchto místech pod opěrnou zdí na sídlišti Sosna bude stát parkovací dům, stav na přelomu listopadu a prosince 2021, Třinec. Jeho výstavba bude klíčovou investicí v oblasti parkování ve městě.
Nová koncepce parkování přinese Třinci další parkovací místa

„V Třinci je nač se dívat. Mnozí investoři svými krásnými stavbami zvelebují naše město. Řada nových staveb by mohla inspirovat ty, kteří se na výstavbu svého domu teprve připravují,“ uvedla primátorka Věra Palkovská, podle níž je na oceněných stavbách vidět i kvalitní práce řemeslníků a stavebních firem.

„Odborná komise brala v úvahu celkový vzhled stavby, zpracování architektonických detailů, souznění stavby s okolím a rovněž terénní úpravy,“ popsal hodnotící kritéria městský architekt Boris Petrov.

Vánoční stromy z Moravskoslezského kraje, prosinec 2021.
Je tady POSLEDNÍ ŠANCE hlasovat pro nejkrásnější vánoční strom v kraji

V kategorii stavba pro bydlení ocenila porota z osmi přihlášených čtyři objekty, vítězem je rodinný dům v Oldřichovicích Petra a Ivany Mlčochových, autorem návrhu stavby je Jan Beneš z Petit atelieru. Z téže městské části pak pochází vítězná stavba z kategorie obnovy fasád a prostranství. Ze čtyř přihlášených návrhů porota vybrala jen vítěze, investory jsou Bohdan a Radka Wilkovi.

K TÉMATU 

Ocenění v kategorii stavba pro bydlení

1. místo – rodinný dům v Oldřichovicích. Stavebníkem je Petr a Ivana Mlčochovi. Autorem návrhu stavby je Ing. Jan Beneš, petit atelier s.r.o.
2. místo – rodinný dům v Neborech. Stavebníkem je Ivo a Jitka Gajdicovi. Autorem návrhu stavby je projekční kancelář Lay Out s.r.o.
3. místo – rodinný dům v Lyžbicích. Stavebníkem a autorkou návrhu je Kateřina Häringová. Autorem návrhu stavby je Kateřina Häringová.
3. místo – rodinný dům v Lyžbicích. Stavebníkem je Nehat a Karla Sulejmani. Autorem návrhu stavby je Ing. Vladimír Mitrenga

Vítěz v kategorii obnova fasád a veřejných prostranství

1. místo – obnova fasády v Oldřichovicích. Investorem je Bohdan a Radka Wilkovi.