Třináctý ročník masopustního průvodu slavnostně zahájila starostka obce Baška Irena Babicová. 

Masky byly opravdu nápadité, až oči přecházely. Nechyběl tradiční medvěd, smrťák, farář pokuřující doutník, harmonikář, rozverný klaun, celá řada policistů a zdravotníků a na pohřebním žebřiňáku ležela zesnulá basa Apolena.

Podívejte se na video z masopustního veselí v Hodoňovicích

Zdroj: Youtube

Na akci se přišel poveselit i samotný lašský král. „Na masopust do Hodoňovic jezdím rád, mám tu spoustu přátel, dnes se ale nesmím moc unavit, protože zítra mě čeká ještě polární expedice na Ondřejník,“ vysvětlil Zdeněk Krulikovský. 

Růžová kola se vrátí v březnu  do ulic Frýdku-Místku.
Březen, na růžová kola vlezem. Sdílená kola se vracejí do Frýdku-Místku a okolí

Masopustní průvod byl doprovázen dechovou hudbou Huťařka, která hrála lidové písně do kroku. Průvod procházel od domu k domu, při každém zastavení medvěd vytancoval hospodyni, nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě nadýchaných domácích koblížků a jiných pochutin, panáky slivovice a ostatních lihovin také tekly proudem.

Smutným okamžikem byl pro místní nevěstu, Alžbětu, průjezd autobusové linky 303, kdy na řidiče autobusu křičela, že jí zkazil celou svatbu. Spanilá nevěsta se dále svěřila, že se jedná o její první svatbu a že už se těší na svatební noc. 

XIII. Hodoňovický masopust, 22. února 2020 v Bašce u Frýdku-Místku.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Průvod za hudebního doprovodu došel až k Hostinci U Čendy, kde došlo v smutečním obřadu k pochování basy Apolenky. Po důstojném pohřbu se lidé přesunuli do sálu hostince. Tam pro ně Čendaspolek a hodoňovický fojt dále připravili Masopustní veselí.

K poslechu a tanci zahrál Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic.

V březnu zahájí Moravskoslezský kraj ve Frýdlantu nad Ostravicí rekonstrukci mostu nacházejícího se nad čtyřproudou silnicí číslo I/56 a navazujícího mostu nad železniční tratí Frýdek-Místek – Frýdlant nad Ostravicí.
Řidiči pozor! Uzavírka mostů v podhůří Beskyd je za dveřmi. Víme, kdy začne
Jedna z autobusových zastávek v Třinci, které se od konce ledna proměnily ve výstavní plochy.
Zastávky v Třinci jsou výstavní plochy, které teď nabízejí žal