Za pecí nic nedrží ani běžkaře, na výběr mají několik upravených stop. Mohou vyrazit například na Lysohorskou magistrálu, projety jsou i běžecké okruhy v lyžařském areálu Ski Vítkovice na Bílé. „Běžecká stopa na trase Ostrý, Slavíč, Kozinec je strojově upravena. K dispozici jsou tu dvě rovnoběžné stopy. Upravena skútrem se stopovačem je také hřebenovka Javorový, Šindelná, Kalužný,“ upozornili vlekaři z horského střediska Javorový vrch u Třince.

Na sjezdovkách leží většinou mezi třiceti a čtyřiceti přírodního a technického sněhu, přičemž nejvyšší sněhovou pokrývku hlásí tradičně z lyžařského areálu Ski Mezivodí na Bílé a ze Ski areálu Mosty ve Slezských Beskydech, kde mají okolo sedmdesáti centimetrů sněhu a teploty těsně pod nulou. Nejvíce čistě přírodního sněhu, přes osmdesát centimetrů, má jižní sjezdovka na Lysé hoře. „Podmínky k lyžování jsou výborné, škoda nejít lyžovat,“ vzkazují vlekaři z lyžařského areálu Armáda v Dolní Lomné.

„Vynikající podmínky,žádná čekačka,“ dodal Jiří Heczko z Lyžařského areálu Kempaland Bukovec. „Vše je připraveno, můžete přijet, těšíme se na vás,“ lákají návštěvníky vlekaři z lyžařského areálu Kocianka v Čeladné. Na svahu tu mají třicet centimetrů přírodního sněhu a v provozu dva vleky.

(jr)