Tradiční podzimní hon připravilo v sobotu 9. listopadu například honební společenstvo Loučka-Bystřice. Nechyběl ani nástup a myslivecké zvyklosti. Lov byl zahájen v lokalitě Pod Urviskami a myslivci dále pokračovali přes Polednou směrem na Loučku a zpět. „Od dubna, kdy začala lovecká sezona, jsme ulovili asi 20 divočáků,“ řekl Jan Spratek, starosta honebního společenstva Loučka-Bystřice.

V zimních měsících se loví hlavně lišky, kuny a drobná zvěř. Hon pořádal o víkendu i myslivecký spolek Oldřichovice. Zahájení honu se konalo v Třinci-Neborech, lovci dále pokračovali ve směru skládky Neboranka, kolem skleníků na Podlesí a do Velkého lesa až k objektu sušičky Agricoop.

Ročně odloví myslivecký spolek z Bystřice v průměru okolo 25 lišek a čtyřiceti kun. Dravá zvěř působí značné škody jak na domácím zvířectvu, tak na srnčí a drobné zvěři a její stav je nutno korigovat. V průběhu mysliveckého roku spolek průměrně odloví 15 kusů srnčí zvěře a jeden až dva kusy jelení zvěře. „Zajíce a bažanty pro nízké stavy prakticky nelovíme. Provádíme pouze odlov kolem hlavní silnice, neboť je zde nebezpečí, že většina této zvěře skončí pod koly aut,“ dodal Jan Spratek.

Nadcházející sobotu chystá hon i myslivecký spolek Hubert v honitbě Grodisko. Zahájení honu bude na konečné zastávce autobusu Nový Borek a lovci půjdou přes Panskou horu nahoru na Osůvku a dále směrem na Dolní Líštnou Letiště a Grodisko. Zahájení lovu bude v 8 hodin ráno, předpokládané ukončení je v plánu v 15 hodin. Honitbu chystá také myslivecký spolek Štítek na území obce Ropice od 8 do 14.30 hodin.

Myslivecké spolky se pomalu připravují i na nadcházející zimu. Zvěř se každoročně v době zimní nouze přikrmuje zpravidla ovsem, pšenicí, žaludy a kaštany, ale doplňuje se i objemové krmivo jako jetel nebo otava. Musí být také zajištěn celoroční přístup zvěře k soli.