Uskuteční se ve středu 29. června, start i doprovodný program bude jako obvykle umístěn u základní školy v Koperníkově ulici. Vyrazit do lesa za pohádkami bude možné od 14 do 17 hodin.

Osm knížek, osm zastavení a osm úkolů je připraveno na stezce třineckým lesoparkem pro děti i rodiče. Těšit se mohou na Boba a Bobka, Pipi Dlouhou punčochu nebo Krakonoše, ale i na méně známé postavičky, například Neználka a Všeználka.

„Minulostí je nekonečná řada dětí čekajících na vstup do lesa. Vstupenky se prodávají na konkrétní čas, a to v předprodeji od 20. června v knihovně. Místo dlouhého stání ve frontě tak mohou děti a rodiče využít bohatý doprovodný program či občerstvení. Pro děti budou zdarma k dispozici atrakce a tvořivá dílnička, v antikvariátu se budou prodávat straší i nové knížky,“ uvedla ředitelka třinecké knihovny Martina Wolna.

Dodala, že během celého odpoledne se mohou návštěvníci seznamovat s programem letošních „Prázdnin v 3nci“ a budou mít možnost se přímo na místě do této celoměstské hry zaregistrovat a získat brožurku s programem a dáreček.