„Dvaasedmdesátiletá důchodkyně, která trpí cukrovkou, šla ve čtvrtek 9. ledna večer na procházku. V plánovanou dobu se však domů nevrátila, proto začali mít její příbuzní strach, že se babičce něco zlého přihodilo. Sami se vydali pátrat do okolí, avšak bezvýsledně. Proto neváhali a kontaktovali policii," sdělil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Nošovičtí policisté okamžitě připravili vše potřebné k pátrací akci. Během krátké doby se na určeném místě sešlo na pět desítek policistů, dobrovolných hasičů z okolních obcí, psovodů, policistů speciální pořádkové jednotky a cizinecké policie. Jelikož ztracená žena ráda chodila okolo řeky Morávka, byl toto hlavní směr, kudy se hlídky vypravily. Terén okolo řečiště a tma jim ztěžovaly práci, avšak i na takové situace jsou policisté vybaveni. Pomocí termovize byly systematicky propátrávány břehy a blízké okolí řeky. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Takřka po necelé hodině pátrání – krátce před třiadvacátou hodinou – byla ztracená žena nalezena.

„Ta při chůzi po pěšině upadla a již nedokázala sama vstát. Okamžitě byla předána do péče lékařů. Díky zkušenostem z podobných akcí a klíčovým informacím se podařilo ženu opravdu během krátké doby nalézt, takže pátrací akce mohla být zdárně ukončena," dodal Vlastimil Starzyk.