Všichni pojištěnci se ještě se svými nároky na pojišťovny neobrátili a někteří si dokonce stěžují na liknavost pracovníků pojišťoven.

Stěžovatelé jsou z Albrechtic i Dolní Datyně, kde vzdušný vír smetl několik střech. „Samozřejmě jsme se hned v sobotu snažili škodu hlásit pojišťovně, ale odbyli nás s tím, že o víkendu nic nevyřídíme a že musíme počkat na pondělí. Naštěstí bylo o víkendu hezky a my mohli střechu zajistit svépomocí,“ řekl muž z havířovské městské části Dolní Datyně.

Česká pojišťovna už potvrdila, že nejvíce škod bylo napácháno na Karvinsku. „V celé zemi očekáváme škody za desítky milionů korun. V souvislosti s pátečními událostmi a sobotními bouřkami s krupobitím, poryvy větru a přívalovými dešti evidujeme již téměř 600 škod svých klientů. Nejčastěji se nám ozývali klienti z Moravskoslezského kraje, odkud je zhruba polovina všech hlášení. Naprostá většina vzniklých škod se nachází na severu území regionu v okresech Karviná – zatím hlášeno 130 pojistných událostí, Frýdek-Místek – 64, Ostrava – 42, Opava – 38. Nejčastěji oznamovali klienti zničenou krytinu střech i nosních střešních konstrukcí, rozbitá okna, zničení nebo poškození elektrospotřebičů bleskem, lokální zatopení sklepů a poškození vozidel krupobitím. Mobilní technici ČP jsou již v terénu a dokumentují škody, které v některých případech i u rodinných domů dosahují až statisícových částek,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.