Na konci každého poutavého příběhu na děti čekalo ponaučení spravedlivého Přemysla, který je společně s policistou Honzíkem provázel příběhy.

Jeden z napínavých příběhů O statečném policistovi Honzíkovi si děti vyslechly přímo od plukovníka Petra Klegy, vedoucího územního odboru Frýdek-Místek.

Na závěr každého čtení čekalo na malé posluchače překvapení – mohli si zasoutěžit o knihu Policejní pohádky.

Pro děti byl připraven také doprovodný program.

„Prohlédnout si mohli nejen výzbroj a výstroj pořádkových policistů, ale také kriminalistický technik nechal děti nahlédnout pod pokličku své práce. Osobně si tak mohli vyzkoušet například daktyloskopickou metodu snímání otisků prstů. Při odchodu na ně čekalo poslední překvapení, a to možnost posadit se do policejního vozidla vedle uniformovaného policisty. Ti nejodvážnější si troufli usednout na samotné sedadlo řidiče. Ke zhlédnutí bylo nejen několik vozidel v policejním provedení. Prohlédnout si mohli také civilní vozidlo využívané policisty dopravního inspektorátu k měření rychlosti. Pro chlapce byla ale jistě nejzajímavější přistavená policejní motorka,“ řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Na konci minulého týdne četli policisté nejvýchodnějšího obvodního oddělení moravskoslezské policie Policejní pohádky téměř šedesáti žákům druhých tříd Základní školy Jablunkov.