Několik „pirátů“ za volantem načapali policisté na území města Třince. „Při kontrolách jsme zastavili tři šoféry, kterým jsme při dechové zkoušce zjistili alkohol. Jeden z nich měl v sobě dokonce 3,8 promile. Proto jsme okamžitě přivolali kolegy ze zdejšího obvodního oddělením, kteří si dotyčné hazardéry převzali k došetření,“ popsal zástupce ředitele Městské policie v Třinci Robert Sikora.

Větší počet nehod na začátku prázdnin přisuzuje nejen tomu, že hodně lidí právě vyráží auty na dovolenou, ale právě nebezpečným řidičům, kteří si v horkém počasí před jízdou klidně nějaké to pivo dají. „Obdobné problémy ovšem řešíme i s přiopilými cyklisty, nezodpovědnými chodci a mládeží, která se stahuje do hospod,“ postěžoval si Robert Sikora. Proto budou strážci zákona i během prázdnin v kontrolách různých restauračních zařízení pokračovat.

„Na druhou stranu máme za sebou jeden z nejklidnějších ročníků tradičního hudebního festivalu Noc plná hvězd. Kromě několika drobnějších krádeží jsme nemuseli prakticky u ničeho zasahovat. Je to ale i z toho důvodu, že na tuto akci už nechodí tolik fanoušků co kdysi,“ zamyslel se Sikora, jenž si pochvaluje kamerový systém. „V současné době máme ve městě umístěných šest kamer, které pravidelně využíváme. Hodně se nám osvědčily. Od počátku roku jsme díky nim vyjížděli už ke třem stům případů,“ dodal Sikora.