Z tohoto důvodu se policisté a strážníci z Frýdku-Místku sejdou na společné schůzce, v rámci které se domluví na preventivních akcích během vánočních svátků.

„I když vše doladíme, už nyní mohu prozradit, že strážníci nebudou v předvánočním čase například chybět na Vánočním jarmarku na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. Lidem budeme připomínat, že si mají na své osobní věci dávat mnohem větší pozor,“ upřesnil ředitel Městské policie ve Frýdku-Místku Milan Sněhota.

Kromě toho budou strážci zákona příležitostně obcházet i parkoviště před markety, kde se zloději často pohybují, na což apeloval i tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

„Řidiči by si měli nejen v tomto předvánočním čase uvědomit, že auto není trezor. Proto by si ve vozidlech neměli nechávat raději vůbec žádné věci. I kvůli prázdné tašce na sedadle mohou pachatelé úplně zbytečně rozbít okno, protože si myslí, že uvnitř na něco cenného narazí. Během samotného nakupování je vhodné mít své věci vždy na očích. Peněženku a mobilní telefon pak raději ve vnitřní kapse. Je to bezpečnější,“ zdůraznil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.