Památka zesnulých sice připadá až na příští neděli 2.listopadu, ale pozůstalí budou už předem přicházet upravit hroby, a tak se první nápory lidí v okolí hřbitovů dají očekávat už tento víkend nebo úterní státní svátek.

„Dušičkový čas je však bohužel spojován také s krádežemi. Zloději, kterým není nic svaté, kradou z hrobů drahé věnce a květiny nebo vykrádají auta zaparkovaná v blízkosti pohřebišť. Strážníci městské policie proto budou již koncem týdne na hřbitovy dohlížet častěji, než je obvyklé,“ pověděla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

„Už tento pátek 24. října zvýšíme hlídky nejen v okolí centrálního městského hřbitova na Panských Nových Dvorech, ale také v okolí hřbitovů ve Skalici, Chlebovicích a Lískovci. Zaměříme se nejen na takzvané hřbitovní zloděje, ale i na vykradače aut. Jsme také ve spojení se správcem centrálního hřbitova, který nás v případě jakéhokoli problému nebo podezření na spáchání trestného činu kontaktuje,“ ujistil ředitel frýdecko-místecké městské policie Václav Buček. Strážníci budou mimo jiné dohlížet na správné parkování v okolí hřbitovů a zasáhnou i v případě dopravních komplikací. „Jde o tradiční bezpečnostní opatření v dušičkovém období,“ podotkl Václav Buček.

„Na centrálním hřbitově v Panských Nových Dvorech se staví nová hřbitovní zeď a opravou prochází zděná vstupní brána i kovová vrata. V období Dušiček od soboty 25. října až do neděle 9. listopadu ale budou veškeré práce přerušeny,“ upozornila mluvčí magistrátu.

Občané, kteří by viděli v okolí hřbitovů podezřelé osoby, mohou kontaktovat městskou policii na telefonním čísle 156 nebo Policii České republiky na telefonu 158.