Muž je podle lékařů z Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie Fakultní nemocnice v Ostravě (FNO) ve velmi dobrém zdravotním stavu. „Využiji této příležitosti, abych poděkoval kolegovi i náhodným kolemjdoucím, kteří mi poskytli první pomoc přímo na místě. Obrovský dík patří posádce vrtulníku a pak týmu Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO. To, že existuje popáleninové centrum jsem sice věděl, ale že jednou budu  jeho pacientem mě nikdy nenapadlo. Cítím se výborně a uvědomuju si, že k rodině se mohu vrátit jen díky profesionálně poskytnuté pomoci," uvedl při propuštění optimisticky naladěný muž.

„Je to velmi vzácný případ. Řekl bych, že to byl souběh příznivých okolností jak přírodních, tak lidských. Pacienta jsme probudili 24 hodin po zásahu. Komunikoval, byl orientovaný a proto jsme  jej mohli přeložit na standartní jednotku Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie," řekl primář Jan Jahoda z Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO.

Fakultní nemocnici Ostrava přijme ročně průměrně jednoho člověka, kterého zasáhl blesk. Většina z nich má trvalé následky.

Do hlídky policistů udeřil blesk v neděli 26. července. "Před sedmnáctou hodinou byl operátorům záchranné služby nahlášen zásah člověka bleskem, a to v terénu Beskyd, v lokalitě Staré Hamry. Na místo neprodleně vzlétl vrtulník, vyjela posádka RZP z Frýdlantu nad Ostravicí a záchranáři požádali o spolupráci horskou službu," řekl mluvčí moravskolezských záchranářů Lukáš Humpl.

Čtyřiatřicetiletý policista byl energií blesku odhozen a pravděpodobně ztratil na nějakou dobu vědomí. Později však dokázal začít poskytovat první pomoc svému kolegovi. O rok starší muž byl po události v bezvědomí, patrně u něj došlo také k selhání krevního oběhu.