Malým pacientům přečetli příběhy z knihy s názvem Policejní pohádky. Tato knížka obsahuje šestnáct pohádek, které jsou určeny předškolákům i mladším školákům. „Unikátní publikace seznamuje děti se zásadami bezpečného chování, přiblíží správné i nesprávné chování v různých situacích. Právě díky zvolené formě je efektivita výuky bezpečnostních pravidel pro nejmenší nejpřiměřenější," uvedl okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk s tím, že knihu vydalo krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Dějem příběhů provází děti policista Honzík a soudce spravedlivý Přemysl. Ten také dětem závěrem zopakuje poučení. Pro možnost zpětné vazby jsou pod pohádkami otázky.

„Nejprve jsme je krátce seznámili se všemi příběhy a posléze si děti vybraly pohádku, která se jim nejvíce líbila. Vyhrál příběh O nalezeném prstýnku. Starší děti naopak zaujal příběh Jak Frantík a Terezka zkoušeli tatínkovo víno. Obě pohádky jsme si přečetli a poučili je z chyb dětí, které v pohádkách vystupovaly. Kniha pohádek samozřejmě zůstane k dispozici na dětském oddělení nemocnice, kde si ji budou moci číst i další dětičky, které se zde ocitnou," pokračoval policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Kromě samotné knížky policie rozdala i pexesa, omalovánky a pastelky, aby chorým pacientům dny v nemocničním prostředí rychleji ubíhaly. „Všem se návštěva hodně líbila. Usměvavé děti se ptaly, kdy se s policistou opět uvidí," pochvaloval si Vlastimil Starzyk.

Námětem první pohádky O statečném policistovi Honzíkovi byla reálná situace topící se dívky v rozvodněné řece ve Sviadnově, kde ji zachránil frýdecko-místecký policista. Další příběh se kupříkladu věnuje problematice sprejerství: O domečku, který plakal, protože mu někdo pokreslil stěny.

Součástí knihy je CD s jednotlivými pohádkami, které nečtou odborníci, herci, jak bývá zvykem nýbrž policisté i soudce. Děti tak mohou slyšet pohádku, kterou jim čte kriminalista, policista pořádkové policie, případně mluvčí policie, kterého dobře znají z obrazovek či rozhlasu.