Jde o speciální vozidlo VW-CV Server. „V autě za 1,6 milionu korun je vše, co je potřeba k rychlému a efektivnímu zásahu při velkých dopravním nehodám, leteckých neštěstích nebo i u nálezu nastraženého výbušného systému,“ uvedl tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec. Jak dále dodal, vůz najde využití i při opatřeních na technoparty, sportovních utkáních nebo u živelných událostí s velkým počtem zraněných.

„Vozidlo je schopno vyjet za jakýchkoliv klimatických podmínek a operovat i v náročném terénu. V autě je výkonný počítač v provedení militari standard s dotykovým LCD displejem. Nevadí mu tudíž časté otřesy, změny teplot, prašnost ani zvýšená vlhkost,“ vyzdvihl jeho přednosti policejní mluvčí Ivan Žurovec. Z operačního střediska je schopný přijmout přesné určení místa, kam se má vozidlo přesunout – a poté ihned navádí auto k takovému cíli.

Ve voze je i dobře vybavená lékárnička, s níž je možno provádět účinnou předlékařskou pomoc. Výkonný agregát je schopen elektřinou zásobovat nejen množství technologického zařízení, ale i osvětlovací rampu se silnými halogeny. Možnosti a vybavení tohoto speciálního vozidla jsou samozřejmě daleko širší. „V současné době se policisté seznamují se všemi jeho funkcemi. Už teď ale vědí, že auto rozhodně nebude stát v garáži. S jeho pomocí budou moci policisté ještě účinněji zasahovat všude tam, kde to bude potřeba,“ pochvaloval si Ivan Žurovec.