„Mohu potvrdit, že na hraničním přechodu Bílá - Klokočov jsme krátce před půlnocí zastavili dodávkové vozidlo, které řídil muž ze Sýrie. V nákladovém prostoru převážel 21 mužů,“ informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Syrský řidič byl zadržen a bude řešen v trestním řízení. Už si vyslechl obvinění z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Kardioden - odborná konference Nemocnice Agel Třinec-Podlesí.
Kardioden na Třinecku poučil, konference nabídla i workshopy

Migrantům byl odepřen vstup a byli vráceni zpět na Slovensko. Policisté od počátku znovuzavedení opatření na hranicích se Slovenskou republikou zkontrolovali již přes 163 tisíc(!) osob a zajistili 251 osob při nelegální migraci.

Nelegální migranti v dodávce - 15. listopadu 2023.Nelegální migranti v dodávce - 15. listopadu 2023.Zdroj: se svolením PČR

„Zadrželi jsme 16 převaděčů, kterým kriminalisté sdělí či již sdělili podezření či rovnou obvinění z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Někteří jsou stíháni vazebně a u některých bylo rozhodnuto o vazbě soudní,“ doplnila Pavla Jiroušková.