„Zamířili sem i frýdecko-místečtí policisté. Společně s hasiči předvedli jejich každodenní, mnohdy nelehkou práci. Školáci se zatajeným dechem viděli mnoho dynamických ukázek. Po úvodu, který patřil místním dobrovolným hasičům, patřilo náměstí policistům. Psovodi se svými čtyřnohými svěřenci předvedli opravdu parádní podívanou,“ řekl Vlastimil Starzyk, pracovník preventivně informační služby PČR.

„Základní povely a pořadová cvičení služebních psů vystřídala řada speciálních ukázek. Děti zaujalo zejména zadržení pachatele na útěku s pistolí. Nechybělo ani zadržení nebezpečného pachatele dvěma psy najednou. Poté přišla na řadu cizinecká policie s „Schengen-busem“ a vozidlem s termovizí. Představili se i dopravní policisté se svými auty s mobilním radarem,“ dodal Starzyk.

„Po těchto ukázkách se mohly děti rozejít na jednotlivá stanoviště a prohlednou si zblízka policejní techniku. K závěru akce patří vždy nějaké překvapení. Ani v pátek tomu nebylo jinak. Velitel pořádkové jednotky Rudolf Matuszek se svými kolegy předvedl bravurní zásah proti nebezpečným teroristům. Krátká automobilová honička s přestřelkou vzbudila respekt všech přihlížejících a stala se tak nejlepší tečkou a zároveň pozvánkou na další ročník prezentace složek integrovaného záchranného systému,“ uzavřel Vlastimil Starzyk.