„Policisté odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál krajského ředitelství provádějí na mysliveckých honech kontroly pravidelně,“ prohlásila krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že se i tentokrát zaměřili nejen na to, zda myslivci během honu nepožívali alkoholické nápoje, ale jestli měli i všechny potřebné doklady.

Strážci zákona jsou s výsledky kontrol spokojeni. Zjistili totiž pouze tři přestupky. Dva myslivci byli pod vlivem alkoholu, což oznámili správnímu orgánu. Třetí přestupek spočíval v nekompletních dokladech, což vyřídili na místě domluvou.

„Při kontrole honu ve Fryčovicích, který se konal v sobotu 12. prosince, byly všechny dechové zkoušky negativní. Rovněž měli v pořádku zbraně i doklady. I když bylo ráno dost chladno, myslivci se posilňovali horkým čajem s citronkou a cukrem,“ pousmála se policejní mluvčí Soňa Štětínská, kterou potěšilo, že nimrodi jsou si vědomi svých povinností. „Samozřejmě, že se i v této oblasti projevila preventivní aktivita policistů. Pokud je přesto myslivec na honu opilý, může mu ve správním řízení hrozit pokuta až do výše padesáti tisíc korun. Zároveň může přijít o zbrojní průkaz,“ uzavřela policejní mluvčí Soňa Štětínská.