Nejprve si děti za doprovodu policistek prošly celé hřiště, seznámily se s jednotlivými dopravními značkami a nacvičily si případné dopravní situace nanečisto. Po nezbytné kontrole, zda mají dobře nasazenou přilbu, mohly trénovat na dopravním hřišti i na svých kolech.

Když si děti nevěděly rady, policistky jim okamžitě pomohly problémovou situaci vyřešit. Děti instrukce velice brzy pochopily a provoz na hřišti se stal brzy plynulým.

Smíšené policejní cyklohlídky v česko-polském pohraničí.
Čeští a polští policisté společně hlídkují na kolech

„Tato akce se uskutečnila už po druhé o letošních prázdninách, v úterý nám moc nepřálo počasí a účast nebyla velká, ale dnes je dětí opravdu hodně,“ uvedla městská policistka Lucie Slováčková.

Pro děti byly připraveny i soutěže o ceny a malé občerstvení. Nezbytným vybavením na akci bylo vlastní kolo nebo koloběžka včetně bezpečnostní přilby.

Victorie Korčiánová, Sviadnov, nar. 22.7., 51 cm, 3,64 kg, Nemocnice ve Frýdku-Místku.
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Městská policie Frýdek-Místek organizuje o prázdninách i několik dalších dopravně bezpečnostních akcí pro děti. „Chystáme ještě cyklovýlet a akci Malý strážník, kdy si děti budou moct vyzkoušet, jak se stát policistou,“ doplnila druhá z policistek, Lucie Ondo-Eštoková, která se na akci podílela.