Mezi školou a obytnými domy se původně nacházela hrací plocha s prostorem pro odpočinek. Hřiště mělo až dosud betonový povrch, na travnaté ploše vedle něj stály prolézačky „starého typu“ vyrobené z kovových trubek. Na dlážděném prostranství před školou kdysi měl své místo i pomník Julia Fučíka, podle kterého se za komunismu škola také jmenovala. Posledních dvacet let po něm ovšem zbyl jen podstavec se zchátralým okolím.

Před rokem toto prostranství poprvé zvrásnila těžká technika, stavěla se tu nová kanalizace. Celé místo pak bylo jen provizorně upraveno. Nyní sem opět vjely stroje. Zmizely odtud prolézačky i betonová plocha, některé stromy byly vykáceny, celé prostranství je zplanýrováno.

„Město tu začalo stavět nové hřiště. Práce by měly být hotovy na jaře příštího roku,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Dodala, že jde o investici za 6,119 milionu korun a rekonstrukci plochy zaplatí město ze svého rozpočtu.

Na rekultivovaném prostranství vznikne moderní hřiště pro menší i větší děti, počítá se tu i se spoustou herních atrakcí. „Část plochy bude pokryta pružnými pryžovými deskami a na druhé části bude položen travní koberec. Na prostranství vzniknou různé prolézačky, kolotoče, lanová pyramida a multifunkční šplhací sestavy.

Děti se mohou těšit i na velké pískoviště o rozměrech čtyři na čtyři metry,“ popsala budoucí hřiště mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Atraktivní pro děti bude i velkorysá atrakce s názvem Lumpárna. Její součástí budou rozhledny, skluzavka, prolézačka, šplhací plošina s lany i pohyblivý most.

„Celkem bude na tomto prostranství umístěno jedenáct herních prvků a osm nových laviček,“ dodala mluvčí. Podobné hřiště už funguje například za obytnými domy na ulici Marie Majerové na místeckém Kolaříkově sídlišti.