„Pendolino začne od prosince jezdit i zpátky do Prahy, a to v pondělí ráno. Studenti, a myslím, že nejenom oni, to ocení,“ konstatovala starostka Věra Palkovská. Spoj SC Pendolino Sprinter dosud jezdí jen jedním směrem. Zpáteční cestu z Třince nyní umožní změna jízdního řádu.

Jenže ne všem se to zamlouvá. „To „pindolino“ v pondělí – není to pro ty študáky a lidi, kteří jezdí do práce, trošku pozdě?“ divil se zastupitel Jiří Möhwald. „Nebyla by vhodnější například neděle?“

Palkovská upozornila, že jde výhradně o rozhodnutí Českých drah (ČD). „Já jsem to dostala jako informaci, jako hotovou věc. Do jízdního řádu nemůžeme zasahovat. Ono je to diskutabilní – manažeři, kteří jedou do Prahy něco vyřizovat, přivítají pondělí ráno. Ale zeptám se a budu vás informovat,“ řekla starostka zastupitelům. Podle ní je však jisté, že pendolino nebude jezdit současně v neděli i v pondělí. „Protože je to o penězích,“ uvedla.

České dráhy se k posílení spojů rozhodly na základě obsazenosti zkušebního spoje Sc Pendolino Sprinter, který od června končí každý pátek namísto Bohumína právě až v Třinci. Podle ČD vystupuje za Ostravou šedesát procent cestujících.

Přečtěte si také:
Sprinter z Prahy do Třince je využíván
Do Třince by mělo jezdit více spojů pendolina
Pendolino bude jezdit přes Karvinou až do Třince