Pětačtyřicetiletý Jiří Urbanec je znám jako jeden z hlavních pořadatelů největšího drum´n´ bass festivalu na Frýdecko-Místecku. „Ten společně se svým synem Daliborem Urbancem a S. Mario Tvrdým pořádáme pod názvem NAA.SH.UP dvakrát ročně pod širým nebem ve Skalici. Je to vždy na začátku a na konci letních prázdnin. Chodí na něj až devět set fandů tohoto žánru. Hudební akci dělám na svém pozemku. Dokonce se už o ní dověděli v zahraničí, protože se k nám přijeli bavit cizinci až z dalekého Alžíru. Pravidelně fesťák navštěvují i mladí lidé z Polska a ze Slovenska,“ pochvaloval si rozmach akce Jiří Urbanec.

S myšlenkou na tuto akci si začal pohrávat zhruba před třemi roky. „V našem regionu něco takového chybělo, takže jsme tím vlastně jen zaplnili místo na trhu. Festival děláme v menším měřítku i v hospůdce Radegastův šenk v Nošovicích, kterou provozuji od poloviny března tohoto roku. Například v sobotu 11. září, kdy byla v obci mohutná akce Radegast den, jsme lidem nabídli ty nejlepší účinkující z celé republiky. Hrála u nás opravdová špička,“ pochlubil se Urbanec, kterému přináší radost i práce hospodského.

„Když jsem hospůdku přebíral, absolutně jsem nevěděl, do čeho vlastně jdu. V tomto oboru jsem neměl žádné zkušenosti. Nechci se chlubit, ale nejen místním se líbí, že se tu kromě dobrého piva, jídla a levného ubytování starám také o kulturu. Prakticky každý měsíc pořádám v hospodě nějakou taneční zábavu. Devátého října chystám akci s názvem Vinobraní, při které bude vyhrávat cimbálová muzika. Můžu tedy říct, že se mi práce stala koníčkem,“ sršel elánem Jiří Urbanec, jenž ještě do konce roku udělá pořádnou radost milovníkům piva. „Plánuji čepovat i kvasnicové pivo, které budeme nabízet jako jeden z mála podniků v našem regionu,“ dodal.