„Všimli jsme si toho! Ale žádná cena stejně na tom poutači není a nikdo po nás nic nechtěl …“ poznamenávali k nové situaci pravidelní návštěvníci. Lokalita pod východními svahy „královny Beskyd“ patří k výchozím místům k výstupu do 1323 metrů nad mořem a cesta po asfaltu se řadí k nejlehčím.

„Parkování na Papežově zpoplatníme od úterý 28 února. Cena za den a auto bude sto korun,“ uvedl Petr Kuba, provozní lysohorské Chaty Emil Zátopek – Maraton. Ta stejně jako pozemek vyhrazený k odstavení aut dole patří společnosti Ak1324, která slíbila vytvořit řidičům třicet míst.

Ilustrační foto.
Rozloučili jsme se v Moravskoslezském kraji - 8. týden 2023

Papežov se nachází v katastru obce Krásná a její starosta Antonín Tulach zde zavedení parkovného uvítal: „Už to chtělo, aby tam někdo udržoval nějaký řád.“ Obec podle něj neustále bojovala s živelným parkováním, a to nejen tady. Umisťovala zákazové značky v zatáčkách, neustále volala policii.

Podle serveru „www.pomedvedichtlapkach.cz“ mapujícím aktivity a možnosti pro turisty v Beskydech vzniklo v Krásné celkem osm ploch, kde se dají zanechat vozy. Po zpoplatnění Papežova bude stání gratis jen na „Rekreantu“ u hasičárny a na vlastní nebezpečí u SKI TJ Radegast.

První informace od přibuzných Yaně Stupak po vpádu ruských okupantů, 23. 2. 2023.
Ukrajinci na Frýdecko-Místecku. Obávají se, co přinese výročí invaze

Ceny parkování v oblasti Krásné a sousedních Visalají za osobní auto a den stanovili vlastníci pozemků na padesát nebo sto korun. Což nepotěšilo nejen řidiče v Beskydech, ale například i obsluhu v lyžařském areálu na Zlatníku: „Proč odrazovat návštěvníky dalšími výdaji z jejich kapes?“

Nové hrazené stání na Papežově bude, jak provozní Kuba sdělil, otevřeno v čase od sedmé hodiny ranní do páté hodiny odpolední od pondělí do neděle. „Během té doby bude střežené kamerovým systémem i hlídačem. Vnitřní úpravou zdejší chaty tady pak vznikne zázemí pro hlídače,“ dodal.