Frýdecko-Místecko a Třinecko jsou pro Českou poštu tvrdým oříškem. Kvůli velkému počtu obcí je tu jedna z nejhustších sítí poboček v zemi. Podle údajů na webu České pošty je na území frýdecko-místeckého okresu celkem dvaašedesát pošt, k tomu navíc dvě výdejní místa, a to v Hrčavě a Skalici u Frýdku-Místku. Podstatná část poboček má pouze jednoho zaměstnance.

Problém má řešit projekt Pošta Partner. Některé stávající pobočky má nahradit pošta, kterou provozuje buď obec, nebo soukromník. V budoucnu se má novinka výrazně rozšířit, podobně jako v západní Evropě. Do roku 2025 má z přibližně 3200 klasických poboček zůstat pouze 700, zbytek najde soukromého, nebo obecního provozovatele. Česká pošta si od projektu slibuje zachování stávajícího rozsahu poštovních služeb a zároveň větší peněžní úspory. Podstatná část poboček je totiž ve ztrátě.

Pro obyvatele Dolní Lomné je výhodné, že pobočka, která je spádová rovněž pro Horní Lomnou, i po převedení do režimu Pošta Partner zůstane v budově tamního obecního úřadu. V praxi se tak toho příliš nezmění. Proti zrušení pošty se v minulosti už několikrát postavili například zastupitelé v Bukovci, kterým Česká pošta nabídla zřízení Pošty Partner.