„Píchám si inzulín v určitou hodinu, takže při tomto posouvání hodin na to nesmím ze zdravotních důvodů zapomenout. Proto jsem pro okamžité zrušení posunu času. Myslím si, že i ostatním z rodiny to hodně vadí. Pokud by byla nějaká petice, ihned ji podepíšu," prohlásila Božena Nováková.

Dalším, kterého Deník v ulicích Frýdku-Místku oslovil, byl sedmačtyřicetiletý Radovan Rykala z Frýdku-Místku.

„S časem by se posouvat nemělo, neboť je to proti přírodním zákonům. Zároveň se ve finále nic neušetří. Narážím tím na některé názory, které jsou doslova postavené na hlavu," řekl rázným hlasem Radovan Rykala.

Lašský král Zdeňa Viluš I. časový posun dlouhodobě kritizuje. „Prvních čtrnáct dnů mám kvůli tomu problémy se spánkem. Až potom se to u mě nějakým způsobem srovná. Prakticky stejný názor mají i další z mé družiny," sdělil lašský král s tím, že pode něj manévrování s časem nepřináší ani žádný ekonomický efekt. „I to je naprostá hloupost. Navíc si vzpomínám, že kdysi dávno jsem kvůli tomu, že se posunula hodina, musel čekat v mrazu na vlakovém nádraží v Olomouci," uzavřel lašský král, který bydlí ve Skalici.