Uplakané počasí se logicky odrazilo na nízké návštěvnosti. „Je to opravdu hrozné. Počasí ale neporučíte. Samozřejmě jsme prodělali. Komu by se chtělo jít na kolotoče, když prší. Taneční zábava se skupinou R.U.M. se musela v sobotu večer kvůli dešti uskutečnit ve stanu," potvrdil majitel kolotočů Vladimír Pfleger, který se u kolotočů pohybuje prakticky už od narození.

„Dá se říct, že u této práce jsem šedesát let. Pocházím totiž ze slavného kolotočářského rodu. A jaký je trend v posledních letech? Jak bych vám to řekl. Když je ekonomická krize, doplatí na to vždy jako první kultura. Máme problémy, abychom se vůbec uživili. To je pravda. Stále ale jezdím po poutích po celém regionu. Kdyby nás to nebavilo, už bychom to dávno nedělali. Musíte mít k tomu vztah. Jinak se to dělat nedá," dodal devětapadesátiletý Vladimír Pfleger.

Prodejci na tom byli stejně. „Snažím se tady prodávat sladkosti, jako jsou například perníková srdce, turecký med a hady z želé. Abych se přiznala, je to opravdu velká bída. Lidem se na pouť v tomto dešti nechtělo. S největší pravděpodobností to dneska zabalím mnohem dříve. Loni to bylo ale v Čeladné úplně to samé, taky bylo tehdy škaredě," řekla v neděli kolem poledne skleslým hlasem prodavačka.