Operační středisko obdrželo informaci o požáru skládky v městské části Frýdek ve Frýdku-Místku v 17:54 hodin. Na místo postupně vyjeli profesionální hasiči ze stanic Frýdek-Místek a Nošovice, doplnili je dobrovolní hasiči z Frýdku, Dobré, Lískovce a Sedliště. Černý dým, který se zlověstně převaloval nad Frýdkem-Místkem, byl patrný už z větší vzdálenosti.

Ve středu 5. července SDH Horní Lomná uspořádal tradiční závod v požárním útoku mládeže, žen a mužů.
Vedro, voda, déšť. Hasiči potili krev na soutěži v Horní Lomné, podívejte se

„Po příjezdu na místo události zjistili hasiči, že se jedná po požár pneumatik na ploše 20x20 metrů. K likvidaci plamenů nasadili celkem tři vodní proudy. Zásah jim komplikoval nejen kouř ale i vysoké okolní letní teploty,“ upřesnila mluvčí krajských hasičů Kamila Langerová.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat během 15 minut, další půlhodinu jim zabrala kompletní likvidace. Příčina požáru je v tuto chvíli v šetření vyšetřovatelů z řad hasičů a policie. Celý zásah se obešel bez zranění.