Řidiči by si již v brzké době měli dávat velmi dobrý pozor, jakým způsobem a kde zaparkují svá vozidla na území Třince. „V souvislosti s možností využívání odtahu vozidel, která vytvoří překážku v silničním provozu, si dovolujeme upozornit širokou motoristickou veřejnost, že Městská policie Třinec začne tento negativního jev řešit odtahováním již v brzké době. Policisté budou zejména sledovat ponechání vozidel v křižovatkách, na Sosnové, Beskydské a Koperníkově ulici – a před přechody pro chodce,“ varoval zástupce ředitele Městské policie v Třinci Vladislav Žárský.

Dále dodal, že se odtahování bude týkat i vozidel, která budou stát na místech, kde to zakazuje obecná úprava silničního provozu.

„Zastavit by nikdo neměl například ani u výjezdu z garáží, z parkovišť a před rodinnými domky. Šoféři by si měli také dávat pozor na porušení dopravních značek, které třeba dopředu upozorňují na čištění ulic. Zároveň se bude odtah týkat vozů, které budou stát na místech vyhrazených pro vozidla označené znakem O1 – tedy pro osoby těžce tělesně postižené,“ upřesnil Vladislav Žárský.

Překážkou v silničním provozu je vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost a plynulost silničního provozu. Kromě aut to například může být náklad, materiál – nebo i jiné předměty.

„Věříme, že se tímto vstřícným krokem k řidičům budeme spolu v těchto případech setkávat co nejméně,“ doufal Vladislav Žárský.