Není divu, výstavba dálnice D48 přinese zlepšení životního prostředí pro občany Frýdku-Místku, zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti i plynulosti provozu a rovněž zrychlení dopravy. Stavba vyjde na přibližně 4,1 miliardy korun.

Ve Frýdku-Místku hořel kamion. Pomohli policisté, hasili i odkláněli dopravu. Frýdek-Místek, 4. května 2021.
Podívejte se, ve Frýdku-Místku hořel kamion. Pomohli policisté, jeli kolem

Přes dubnové chladné a deštivé počasí, které ovlivnilo postup prací u mostních i silničních objektů, stavba první etapy plynule pokračuje na klíčových místech.

Minimálně do poloviny letošního roku

Bez ohledu na okolní podmínky byly dodrženy technologické předpisy například u dálničního mostu přes ulici Příborskou, na okružní křižovatce u dálnice D56, postoupilo se i v ulici Čelakovského a u Hodoňovického náhonu.

Dopravní nehoda Třanovice.
Hledá se taxikář gentleman, který v lednu pomohl u nehody v Třanovicích

Minimálně do poloviny letošního roku budou pokračovat práce na konstrukčních vrstvách hlavní trasy, začne pokládka cementobetonového krytu dálnice D48 a nezastaví se ani práce na četných mostech a protihlukových stěnách.

Nejpatrnější změnou na stavbě druhé etapy obchvatu je zahájení montáže předem vyrobené a dovezené ocelové konstrukce mostu přes řeku Morávku. Vzhledem k objemu prací zde bude zemní činnost pokračovat až do léta, pokračovat se bude i na výstavbě mostů a vodorovných nosných konstrukcí či výstavbě kanalizací.