Munice byla nalezena na zahradě jednoho z domů při výkopových pracích. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka, stejně tak i kolegové z pyrotechnické služby. Ti zjistili, že se jedná o dělostřeleckou minu a převzali si jí k bezpečné likvidaci.

Krátce po jejich odjezdu však přišlo oznámení o nálezu dalšího kusu munice. Na místo tedy znovu vyrazili policisté i specialisté z pyrotechnické služby. Nakonec bylo na oné zahradě nalezeno celkem 11 kusů dělostřeleckých min a jeden ruční granát. Veškerou munici si odvezli pyrotechnici, kteří zajistí bezpečným způsobem její likvidaci. Vše se obešlo bez evakuace osob.

Festival FM CITY FEST v areálu textilky Slezan, 24. června 2023, Frýdek-Místek. Dubioza Kolektiv.
FM City Fest hlásí ze 70 procent vyprodáno. Tři měsíce před začátkem akce

„Vzhledem k tomu, že počasí již láká ven k procházkám v přírodě, ale také k různým pracím v okolí domů a na zahradách, je třeba si připomenout, jak se při případném nálezu podezřelých předmětů připomínajících munici správně zachovat,“ připomněla Kateřina Kubzová z Policie ČR.

Práce na zahrádce se někdy může zvrtnout.Práce na zahrádce se někdy může zvrtnout.Zdroj: se svolením PČR

Pokud objevíte předmět připomínající munici, rozhodně se jej nikdy nedotýkejte, ani s ním nijak nemanipulujte a okamžitě volejte policejní linku 158.

Turisté na Prašivé duben 2024
VIDEO: Turisté mířící na Prašivou se neomezují počasím ani otevírací dobou

Do příjezdu policie se od předmětu držte v dostatečné vzdálenosti a dle možností zamezte přístupu k místu nálezu případným dalším osobám.

„Poučte také své děti o možném nálezu munice, aby věděly, jak se v takové situaci zachovat. Nikdy se za žádných okolností nesnažte munici převážet sami na jiné místo či policejní služebnu. Policisté v těchto případech vždy přijedou za vámi,“ uzavřela Kubzová.