Šestatřicetiletý Martin Stiller, kterému se loni v létě podařilo s výraznou pomocí dobrovolníků chátrající chatu po rozsáhlé rekonstrukci opět otevřít, nezapomíná ani na zajímavé akce.

„Chata Prašivá má za cíl stát se do budoucna kulturně-sportovním centrem, kde se bude konat plno akcí. Lidé se mohou těšit na různé koncerty, besedy, promítání, výstavy a vernisáže. Nejbližší akcí bude 2. dubna od osmnácti hodin beseda s názvem Amazonie - šamani a pralesní rituály. Půjde o projekci krátkometrážního dokumentu Punku Yatray. Po projekci filmu bude následovat prezentace fotografií z Amazonského pralesa z městečka Pucallpa a oblasti řeky Ucayalli s výkladem o šamanech a rituálech Ayahuasca. Prezentací bude provázet Robin Lipo, student čtvrtého ročníku filmové režie na mezinárodní filmové škole v Lódzi v Polsku," navnadil Martin Stiller s tím, že ve stejný den se ještě uskuteční koncert kapely Z Ticha, který začne ve dvacet hodin.

„Protože podstatnou částí návštěvníků tvoří rodinky s dětmi, snažíme se i pro ně postupně chatu upravovat. Prvním krokem bylo zřízení velkého dětského koutku se spoustou hraček. Během jara a léta 2016 připravujeme velké dětské přírodní hřiště, postupně rozšiřujeme jídelníček o pochutiny pro dítka, brzo nainstalujeme přebalovací pult pro miminka. Do budoucna plánujeme také v pracovním týdnu dopolední programy pro maminky s dětmi. A to vše pod chatařským heslem Prašivá zase žije," uvedl Martin Stiller, který chtěl zdůraznit, že na počátku léta po dlouhé době turistům zpřístupní oblíbenou rozhlednu.

„Slavnostní otevření opravené rozhledny pro veřejnost bude 11. června," prozradil Martin Stiller, který má v plánu i další novinky.

„Například bychom rádi uspořádali menší závody pro hobíky, běžce a cyklisty. Zprovoznit chceme i ruské kuželky, které kdysi na Prašivé byly. Plánů je hodně, takže se je snažíme postupně realizovat," dodal.