„I když nám koronavirus udělal významný zářez do rozpočtu města, rekonstrukce a opravy škol jsme nechtěli odkládat. Během letošních prázdnin přišly na řadu kromě drobnějších oprav také větší rekonstrukce střech, jejichž stav už opravu neodkladně vyžadoval,“ zdůraznil Radim Kozlovský, náměstek třinecké primátorky.

Do největších oprav se pustili řemeslníci na české základní škole v Oldřichovicích, kde se rekonstruuje střecha. Vzhledem k technologicky náročné kompletní výměně střešní krytiny a izolace budou práce pokračovat až do podzimních měsíců nového školního roku. Současně s výměnou střešní krytiny a provedení zateplení dojde k výměně střešních oken.

Ilustrační foto ze zásahu letecké záchranné služby v Beskydech.
Houbař v Beskydech se zřítil z dvacetimetrového srázu! Letěli pro něj záchranáři

„Provoz školy je sice vzhledem k situaci omezen, vzdělávání žáků se to však nedotkne. Prosíme rodiče o trpělivost a toleranci při dovážení a vyzvedávání dětí u školy, neboť po celou dobu stavby bude zákaz vstupu na školní parkoviště a celý areál školy včetně školního hřiště. Jsem velice ráda, že již brzy bude naše škola v novém kabátě a nebudeme se potýkat s problémy zatékání do učeben po vydatnějších deštích,“ uvedla Radomíra Novotná, ředitelka školy.

Do rekonstrukce střechy se pustili dělníci také na ZŠ Petra Bezruče a na ZŠ Dany a Emila Zátopkových. Pro změnu na ZŠ Kaštanová přišla na řadu první etapa výměny oken, která už byla v havarijním stavu a rekonstrukci potřebovala jako sůl. Rušno bylo například i v MŠ Oldřichovice - Ves, kde na předškoláky po prázdninách čekalo renovované sociální zařízení. Změnu zaznamenali i žáci ZŠ v Neborech, kteří v novém školním roce vcházejí do školy nově opraveným vstupním schodištěm.

Řemeslníci mají stále napilno v budově mateřinky na Koperníkově ulici, kde díky získaným dotacím probíhá zateplení fasády a střechy a modernizace systému osvětlení. Pozadu nezůstala ani ZŠ Koperníkova, kde se zřizuje nová jazyková laboratoř pro výuku žáků.

Ilustrační foto ze zásahu letecké záchranné služby v Beskydech.
Houbař v Beskydech se zřítil z dvacetimetrového srázu! Letěli pro něj záchranáři