Jde o více než padesát akcí, které se budou konat ve všední dny v době letních prázdnin. Program začíná ve středu, a to turnajem. V něm se děti mohou utkat například ve střelbě z luku nebo v házení šipkami na terč.

Nejlepší střelci se mohou těšit na zaslouženou odměnu. Turnaj se uskuteční od 8.30 do 12.30 ve Středisku volného času Klíč na ulici Pionýrů v Místku. 

SPORT I KREATIVITA

Děti a často i jejich rodiče si o letošních prázdninách mohou opět vyzkoušet celou řadu zájmových činností. Například si zasportovat a zahrát tenis, volejbal, šachy a další deskové hry, vyzkoušet judo.

Připravena jsou dopoledne nejen plná her, ale zábavy, šifrování a diskotanců. Program nabídne například i oblíbené letiště v Bahně a Městská knihovna ve Frýdku-Místku. 

V tvůrčích dílnách si děti vyzkouší malování na textil, výrobu domácí kosmetiky, seznámí se s technikou macramé  nebo zkusí vyrobit šperky z přírodnin.

"Novinkou bohužel je, že někteří pořadatelé se letos nemohou z různých koronavirových příčin zapojit. Třeba  frýdečtí hasiči musí eliminovat možnosti nákazy Covid-19. Samozřejmě, že aktivity  jsou plánovány tak, aby pořadatelé zvládli hygienická opatření. Například na více vnitřních aktivit se bude přihlašovat předem. Vše samozřejmě proběhne dle aktuální situace," upozorňují organizátoři - přehled a informace o konání jednotlivých akcí najdete zde. (tcz)