Nabídka letních táborů pro děti se rychle tenčí. Poslední volná místa nabízí Vitality Slezsko ve Vendryni. Na výběr zde mají ze dvou variant. První je sportovně tenisový a druhou sportovně anglický tábor. Volná místa má také SCEAV Třinec. Jejich tábor s názvem Výstup na vrchol je určený pro děti od 7 do 12 let. Pořádat se bude ve Smilovicích v Křesťanském středisku Karmel. Šanci mají také zájemci o Teen English Camp, který je omezený věkovou hranicí 11 až 15 let. „Jedná se o anglický příměstský tábor, na kterém se děti mohou naučit lépe anglicky, dozvědět se více o Bohu a zasportovat si," uvedla vedoucí příměstského kempu Šárka Klusová. Naproti tomu kapacita letních aktivit, které pořádá dům dětí a mládeže v Třinci, je kompletně zaplněna. „Všechny nabízené tábory jsou již přes měsíc obsazeny," uvedla zástupkyně ředitele DDM Třinec Jana Hrubcová.

ZBÝVAJÍ POSLEDNÍ MÍSTA

Podobně tomu je v domu dětí a mládeže v Jablunkově. „Všechny tábory jsou již plné, kromě Hvězdného Holywoodu, u kterého lze navýšit kapacitu o deset osob," sdělila za DDM Jablunkov Dorota Cibulec. Hvězdný Holywood, který dětem nabízí možnost zahrát si na filmovou hvězdu či vyhrát sošku Oscara, se bude konat v rekreačním středisku Jiskra v Náměšti nad Oslavou.

Frýdecko-místeckému Středisku volného času Klíč zbývají volné kapacity na pěti pobytových táborech. „Program je poskládán z různých aktivit. Děti sportují, tvoří, vzdělávají se, jezdí na výlety a podobně. Každý tábor má jiné tematické zaměření," shrnul náplň kempů zástupce Klíče Patrik Siegelstein. Rodiče mohou své ratolesti přihlásit na Dance Camp No. 3, Batman navždy, Camelot, Shrek či Bohové musejí být šílení.

NIKOL SIKOROVÁ