Do Ski areálu v Mostech u Jablunkova vyrazila za lyžováním i mládež z Třince. „Do Mostů jezdívám často, ale většinou o víkendech. Teď máme prázdniny, tak jsem zde s kamarády už od rána a jezdit budeme celý den,“ prozradil Tomáš Czeczotka, který je příznivcem jízdy na snowboardu.

Naopak jeho kamarád Martin Stoszek má raději klasické lyže. „Snowboard jsem sice zkoušel, ale moc mi to nešlo. Proto raději jezdím na lyžích, nebaví mě na snowboardu pořád padat,“ vysvětlil Stoszek s tím, že radost mu udělaly i současné ceny. „Jezdí se již za mimosezonní jízdné, tak alespoň nějakou korunu ušetřím, protože jsem s tím vůbec nepočítal,“ dodal. Mostecký lyžařský areál má v současné době v provozu čtyři vleky a lyžaři mají k dispozici tři sjezdovky, na kterých je v průměru pětasedmdesát centimetrů sněhu.

V nedalekém Bukovci se o prázdninách rovněž lyžuje. „Podmínky pro lyžování zde máme opravdu dobré. O prázdninách nasněžil čerstvý sníh, teploty jsou pod nulou, předpokládám, že se zde bude určitě ještě tři týdny lyžovat,“ řekl vlekař z bukoveckého areálu Josef Szkandera s tím, že si zde mohou zajezdit i ti úplně nejmenší, kteří mají k dispozici svůj vlek. „Děti se chytnou lana, vyjedou na kopeček a jedou dolů. Vedle dětí mohou jít rodiče, kteří tak bez problému na svého potomka dohlídnou,“ uzavřel Szkandera a dodal, že na sjezdovce je kolem šedesáti centimetrů sněhu.